„Kot Kocisław i jego ludzie” – książka + audiobook – Wydawnictwo TEKTURKA

Koty w naszym domu królują od zawsze. Są w książkach, na zakładkach, mamy kolekcję pluszaków i porcelanowych figurek. Są oczywiście dwa dachowce, które przygarnęliśmy bez chwili zastanowienia, ale jest też jeden – wyjątkowy, zabawny i niezwykły – kot Kocisław.

Nakładem wydawnictwa Tekturka ukazała się książka pełna humoru, mądra, z wachlarzem emocji i ciekawie zobrazowana. „Kot Kocisław i jego ludzie” to opowieść autorstwa Agnieszki Starok, zilustrowana przez Karolinę Cichoń – Wydrych. Prostokątnego formatu lektura skierowana jest do dzieci już od 3 roku życia. Nie tylko przedszkolakom się jednak spodoba. Gdy usiadłam do czytania z moim pięcioletnim Stasiem, także starszy syn – Januszek przysłuchiwał się jej z zapałem, więc mogę z całą pewnością zagwarantować, że to lektura rodzinna, do wspólnego, wartościowo spędzonego czasu.

 

 

Duży format książki, staranne wydanie w twardej oprawie i na grubszym, matowym papierze oraz masa barwnych ilustracji z pewnością zachęcą dzieci do lektury. Jest jednak coś jeszcze, co wyróżnia książkę spośród innych pozycji w naszej biblioteczce – jest to kod QR, który znajduje się na tylnej okładce. Po jego zeskanowaniu telefonem lub tabletem przejdziemy do darmowego audiobooka, w którym autorka przeczyta całą książkę! To niespełna 14 minut opowieści, którą słucha się z ogromną przyjemnością.

Kot Kocisław to zwierzak bardzo intrygujący, gdyż skrywa w sobie ogromną wiedzę. Zna wszystkie sekrety bliskich osób i na dodatek opowiada o swojej rodzinie w bardzo zabawny sposób. Ten charakterystyczny futrzak, ze śmieszną łatką na plecach w kształcie serca rozumie wszystko co mówią ludzie! Potrafi wiele niezwykłych rzeczy, ale o tym musicie przekonać się sami, nie chcę zdradzać za dużo 🙂

Kot mieszka w Karolcią i jej rodzicami na wsi. Niedawno przeprowadzili się z miasta i rozpoczynają nowe życie, w nowym miejscu. Dziewczynka jest troszkę smutna, bo nie ma tu przyjaciół, nie ma się z kim bawić. Ale od czego ma niezwykłego kota? On nie pozostaje obojętny na smętną minę dziewczynki i postania działać w pełnej konspiracji. Zamierza zapoznać ją z Tosią – miłą sąsiadką w wieku podobnym do Karolci. Początek znajomości okaże się jednak koszmarem! To nie tak miało wyglądać… Później sprawy nabiorą nowych wydarzeń i na smutnej twarzy dziewczynki w końcu zawita uśmiech. Nowa koleżanka będzie prawdziwą kompanką do zabawy i spacerów, a Kocisław będzie nawet zapewniał im atrakcje. Ten spryciarz dostarczy dziewczynkom wielu emocji, bo któż by sądził, że zaczai się w starym, opuszczonym domu, udając duchy?

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! Cudowna, komiczna opowieść nie tylko dla dzieci. Książka porusza wiele codziennych, zwykłych czynności, ukazując i podkreślając dziecięce emocje i obawy. Autorka w ciepły i przyjazny sposób przedstawia niezwykłego bohatera, który jest sprawcą całego zamieszania. Myślę, że to dopiero początek przygód Kocisława, a owy tytuł będzie pierwszym z serii, gdyż końcówka historii daje wiele do myślenia. Bardzo ciekawym zabiegiem jest dołączony do książki, darmowy audiobook. Nie sądziłam, że tak bardzo spodoba się on dzieciom i zaabsorbuje je na długi czas. To ciekawa forma dla maluchów, które przekładają strony w książce i nasłuchują opowieści jednocześnie. Dla starszaków, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem będzie to dodatkowa lekcja oswajania się z tekstem, który będą mogły śledzić i słuchać. Pozycja ta sprawdzi się doskonale w podróży oraz będzie idealną propozycją na prezent dla każdego małego czytelnika, lubiącego w książkach przygodę, humor i psikusy!

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Dodaj komentarz