Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka – Wydawnictwo PRYZMAT

Nowe technologie, internet, komputery, tablety i telefony to cudowne wynalazki. Dzięki nim możemy się uczyć, poznawać świat, zaglądać w odległe zakamarki globu, komunikować się, poznawać ludzi, kupować, sprzedawać i wiele wiele więcej! Ale… czasami używamy tych wszystkich cyfrowych urządzeń w nadmiarze i w niewłaściwych celach, przez co mogą się one stać dla nas zagrożeniem.

Warto pokazywać dzieciom jak mądrze korzystać z tych technologicznych dobrodziejstw, by nie wpaść w sidła uzależnienia. To niestety ogromna zmora współczesnych czasów, która może mieć przykre skutki.

Wydawnictwo Pryzmat przygotowało bardzo ciekawą propozycję dla dzieci, która w prosty i jasny sposób ukazuje zagrożenia płynące z niewłaściwego stosowania tych technologii.

Książkę „Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka” z przyjemnością objęłam patronatem, ponieważ uważam, że powinna być to obowiązkowa lektura każdego dziecka. Myślę, że idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

koszyk

Autor, Maciej Lisowski w bardzo ciekawy i przyjazny sposób zapoznaje dzieci z nowymi technologiami. Wraz z komórką Kasią dzieci poznają zalety korzystania z internetu i jego wartości, niestety jest też ta ciemniejsza strona rodziny, czyli ciotka Uzależnienie. To ona sprawia, że zaczynamy spędzać długie godziny na grach komputerowych, zapominając jak ważna, potrzebna i piękna jest zabawa oraz kontakt z ludźmi.

Dzieci poznają tu historie innych rówieśników, którzy cierpieli na uzależnienie i którzy musieli przejść długą i niełatwą drogę, by znów móc bez nałogu korzystać z nowych technologii. Ponadto autor zwraca uwagę na zawieranie nowych znajomości i uczula na to, by być bardzo ostrożnym, bo nigdy nie wiemy kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Znajdziecie tu również historię prześladowanego w szkole chłopca, który był szantażowany zdjęciami, wykonanymi z ukrycia. Przekonacie się także, jak może skończyć się prowadzenie samochodu z telefonem w ręce…

Pod koniec znajdziecie 5 bardzo ważnych wskazówek, które uchronią Was i waszych bliskich przed uzależnieniami.

To bardzo ważna, potrzebna i wartościowa książka. W Polsce coraz więcej dzieci i młodzieży pada ofiarą uzależnień, dlatego warto dbać o edukację od najmłodszych lat. Ta lektura pokazuje jak wiele daje nam Internet i nowinki technologiczne, jednocześnie uczula by nie wpaść w ich sidła i mądrze z nich korzystać. Polecam z całego serca!

„Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka”

Tekst: Maciej Lisowski

Ilustracje: Marcin Południak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo PRYZMAT

Wydawnictwo Pryzmat

Dodaj komentarz