Kalendarz adwentowy z Muminkami – 24 okienka pełne niespodzianek! 2019

Muminki to urocze stworzenia zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Są bohaterami cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) autorki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove, Larsa Janssona. To jedne z naszych ukochanych postaci. Do książek o Muminkach powracamy niezwykle często, dlatego po raz kolejny nie mogłam przejść obojętnie obok kalendarza adwentowego z tymi kultowymi bohaterami. 1 grudnia podaruję go swoim dzieciom i jestem pewna że ich radość będzie ogromna, podobnie jak w zeszłym roku! Wtedy też mieliśmy taki kalendarz i dzieci były nim zachwycone.

Dziś chciałam pokazać Wam kilka figurek, do których zajrzałam i podzielić się wrażeniami z rozpakowania.

 

Marka Martinex już po raz 10 stworzyła Adwentowy Kalendarz z Muminkami. W tym roku kalendarz jest w kształcie teatru Emmy z książki „Lato Muminków”. Z okazji jubileuszu wśród figurek są 2 specjalne: złoty Muminek i złota Panna Migotka.

Z jednej strony kalendarza są 24 okienka z niespodzianką na każdy dzień w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

W okienkach ukryte są postaci, które znamy z „Lata Muminków” m.in. Muminek, Panna Migotka, Mamusia i Tatuś Muminka, Migotek, Ryjek, Włóczykij, Mała Mi, Emma, Filifionka, Inspektor, Hatifnatowie, Bobek.

Z drugiej strony kalendarza jest scena teatralna, którą można otworzyć i codziennie wystawiać nowe przedstawienie w Muminkami w głównej roli.

Tradycja kalendarzy adwentowych wywodzi się z XIX w, z Niemiec powędrowała na tereny Szwajcarii, Austrii i Skandynawii. W kalendarzu odliczamy 24 dni, do dnia Wigilii Bożego Narodzenia. I każdy dzień to kolejne otwarte okienko z niespodzianką, w tym kalendarzu będzie to kolejny bohater książki „Lato Muminków”.

Figurki są plastikowe. Ze względu na drobne elementy – produkt przeznaczony dla osób powyżej 3 roku życia 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wykonany jest z grubszej tektury i jestem pewna że posłuży do zabawy na długi czas. Opakowanie w kształcie teatru jest świetnym pomysłem i dodatkową atrakcją dla dzieci. Sposobów na zabawę będzie naprawdę dużo! Dzieci będą mogły odgrywać scenki, przeżywać przygody, a nawet zabierać figurki do kąpieli. Przede wszystkim nie będą to zabawki na chwilę. Mamy już muminkowy domek, który jest non stop w użyciu, mamy figurki z kalendarzu z ubiegłego roku i teraz nasza kolekcja powiększy się o kolejnych bohaterów!

Jeżeli macie w domu małego fana Muminków lub dopiero planujecie rozpocząć przygodę młodego czytelnika z tymi postaciami to bardzo polecam sięgnąć po ten kalendarz. Mnie zachwycił, zauroczył i już nie mogę doczekać się grudnia żeby sprezentować go trójce swoich dzieci.

 

 

 

Tutaj kupisz kalendarz z 7% rabatem wpisując kod:

MUMINKI7

koszyk

 

 

 

 

 

Więcej prawdziwych perełek z Muminkami znajdziecie w sklepie

Podobny obraz

STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI

Dodaj komentarz