Jonatan i Biały Kruk – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Dziś przychodzimy do Was z fantastyczną powieścią dla starszaków (10+). „Jonatan i Biały Kruk” to magiczna opowieść autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego, zilustrowana mistrzowsko przez Marcina Minora.

Jonatan i inne dzieci z warszawskiego Mokotowa zabiorą Was w emocjonującą podróż po świecie fantasy! Choć książka liczy ponad 350 stron to moja córka Michasia pochłonęła ją w jeden dziś i dziś przygotowała dla Was recenzję.

Zapraszam do lektury!

koszyk

,,Jonatan i Biały Kruk” to książka, której głównym bohaterem jest zwyczajny chłopiec imieniem Jonatan. Jonatan nie był najlepszy w nauce, często wpadał w kłopoty, nawet z błahego powodu, miał czasem problemy z rodzicami i innymi dorosłymi. To co kochał to piłka nożna, niestety, przez spóźnienia trener nie pozwalał mu grać, a spóźniał się przez marudzenie rodziców…

Jednak pewnego dnia jego całe życie wywróciło się do góry nogami. W swoim pokoju znalazł książkę, która już od początku go wciągnęła, a do tego na swej drodze spotkał niezwykłego kruka, który prawie nie przypominał ptaka. Czytając książkę również wpadał w różnego rodzaju sytuacje, w których zawsze mógł liczyć na pomoc swojego nowego przyjaciela – Karola (kruka). Pewnego dnia ptak zaproponował mu prawdziwą przygodę, taką, jaka dzieje się w znalezionej, tajemniczej książce. Zaczęło się niewinnie od spotkania niezwykłego puszystego niedźwiadka z kosmosu…  Biały Kruk długo czekał na znalezienie kogoś tak godnego zaufania i wystarczająco zagubionego, jednak wreszcie mu się udało i odmienił swój los. Niedługo później Jonatan znalazł się w niebezpieczeństwie. Nawet nie zdawał sobie sprawy, jak wiele zależy od niego, nie wiedział, że cała przyszłość świata jest zdana na niego!

Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Jest łatwo napisana, mnie bardzo prosto się ją czytało, nie miałam problemu z zastanawianiem się, co aktualnie się dzieje, czy kto kim jest. Jest ciekawa, ma wiele akcji i nie można się z nią nudzić. Wiele się dzieje, z jednej niesamowitej rzeczy przenosi się do kolejnej. Ilustracje są bardzo ładne, kolorowe, przedstawiają to, co aktualnie się dzieje i pokazują wygląd bohaterów. Polecam książkę szczególnie dla tych osób, które lubią powieści w typie fantasy, nie zawsze przepadają za czytaniem, wpadają co jakiś czas w kłopoty i nie zawsze grzeszą inteligencją 😉 Jeżeli jesteś fanem „Harrego Pottera” czy „Magicznego Drzewa” to również ten tom powinien przypaść Ci do gustu!

Michalina, lat 12

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.