Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Świetna książka dla ciekawych świata dzieci! „Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat” z wydawnictwa Zielona Sowa zamówiłam z myślą o Januszku, którego fascynują tematy odkryć, jednak i sześcioletni Staś bardzo był nią zainteresowany. Przeczytaliśmy ją całą rodziną. To pozycja o wynalazcach i ich dziełach. Bardzo ciekawie napisana i bogato ilustrowana.

koszyk

Książka wydana jest w dużym formacie. Na 64 stronach odkryliśmy wiele fascynujących historii. Autor wyjaśnia pojęcie wynalazcy i wynalazków, udowadnia jak bardzo są one potrzebne, prezentuje te pierwsze i najważniejsze odkrycia jak i późniejsze oraz te mniej popularne.

Nas zafascynował fakt że zanim powstał garnek ludzie już przygotowywali zupy! Odbywało się to w dołku wykopanym w ziemi i wyłożonym grubą zwierzęcą skórą. Wlewano tam wodę, wrzucano dodatki, a na koniec wkładano rozgrzane w ognisku kamienie. Fascynujące, prawda? A 15 000 lat później człowiek nauczył się lepić naczynia i wypalać je w ogniu.

Takich ciekawostek znajdziecie tu bardzo dużo, ale czekają na Was także te wielkie i słynne na cały świat wynalazki: koło, cegła, pompa wodna, lotnia, śmigłowiec, spadochron, czołg, pieczątki, paliwo, światło, elektryczność, silnik parowy i benzynowy, balon lotniczy, samolot, łódź podwodna, aluminium, tworzywa sztuczne, aparaty fotograficzne, telegraf semaforowy, alfabet Morse’a, telefon, szczepionki i wiele więcej. Jest nawet papier toaletowy! 🙂

Fascynująca, wartościowa, ciekawa pozycja. Dozowaliśmy ją sobie powoli i każdego dnia czytaliśmy po kilka stron. Zdecydowanie często będziemy do niej wracać i bardzo ją polecamy. Ilustracje przygotował Kamil Pruszyński.

Zielona Sowa

2 thoughts on “Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Dodaj komentarz