GOŚĆ – Wydawnictwo ADAMADA

Z wielką przyjemnością i radością patronuję pięknym książkom.

Do grona wyjątkowych, wartościowych i urzekających graficznie pozycji dołączył właśnie „GOŚĆ”. Cieszę się, że mogłam objąć tę książkę patronatem, gdyż płynie z niej bardzo dużo życiowej mądrości.

koszyk

Czasem życie pisze zaskakujące scenariusze i potrafi bardzo namieszać. Przekonał się o tym bohater książki, który wiódł dotąd zwyczajne życie, ot takie jak większość z nas. Pewnego ranka wszystko się jednak zmieniło… Przed jego domem zjawił się pewien stwór, który pragnął się zaprzyjaźnić. Nie miał domu, ani nikogo bliskiego. Nasz bohater zajęty swoimi codziennymi obowiązkami starał się ignorować przybysza, jednak ten nie dawał za wygraną. Był zawsze tuż obok… Noce spędzał na ulicy, ale pewnego dnia serce jego wybrańca, z którym pragnął się zaprzyjaźnić złagodniało i ten zaprosił tajemniczego gościa do domu. Z początku decyzja ta wydawała się być błędem, bo stwór zrobił w domu ogromne spustoszenie, ale jednocześnie sprawił, że nasz bohater odkrył coś dawno zapomnianego, co odmieniło jego życie i relacje z przyjaciółmi!

Przepiękna, mądra, pełna wartości opowieść. Myślę, że dzieci doskonale będą mogły utożsamić się z głównym bohaterem, który boi się nowych przyjaźni i tego co nie jest mu znane. Dla małych dzieci nowe znajomości i nowe miejsca także bywają nie lada wyzwaniem. Strach może mieszać się z niechęcią, dlatego warto spojrzeć na taką sytuację z boku i przekonać się, że warto zaryzykować i zdobyć się na odwagę, bo nowa przyjaźń może wnieść do naszego serca znacznie więcej niż się spodziewaliśmy.

Przepiękne ilustracje, bardzo nietuzinkowi bohaterowie i ważny temat, który często spędza sen z powiek. Ta książka z pewnością uspokoi niejednego malucha, którego czekają nowe wyzwania i zachwyci szatą graficzną każdego czytelnika, bez względu na wiek.

Bardzo polecam!

„Gość”

Tekst: Nadia Al Omari

Ilustracje: Richolly Rosazza

Przekład: Agnieszka Liszka – Drążkiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ADAMADA

a

Dodaj komentarz