Gabi. Tego właśnie chcę! – Wydawnictwo BURDA

Są takie książki w naszym domu od których dzieci nie mogą się oderwać. Kilka dni temu moja córka zachęcona okładką sięgnęła po powieść „Gabi. Tego właśnie chcę!” i przepadła. Przepadła na kilka godzin, bo książka była „nieodkładalna”. Tak właśnie nazywam te pozycje które  wciągają moje dzieci od pierwszej po ostatnią stronę. Michasia przeczytała ją z wypiekami na twarzy przywołując co jakiś czas sentencje w niej zawarte i widziałam jak bardzo książka jej się spodobała. Na drugi dzień to ja wraz z synem zabrałam się za lekturę i z ogromną przyjemnością wspólnie odkryliśmy perypetie ośmioletniej Gabi i jej przyjaciela Bartka.

 

 

Autorkami książki są dwie kobiety: Magdalena Różczka – popularna aktorka filmowa i teatralna, będąca także ambasadorką Dobrej Woli UNICEF, wielokrotnie nagradzana za swoje wielkie, bezinteresowne serce, czyli działalność charytatywną, oraz Marta Wysocka – Jóźwiak –  psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej i założycielka Domowej Akademii Rozwoju. Obie panie są także mami dorastających dzieci, co z pewnością pomogło im przy tworzeniu głównych, charakternych postaci. Powieść wypełniona jest licznymi ilustracjami autorstwa Marii Dudelewicz, znanej jako Maryś z Czary Maryś, której pracownia usłana jest dywanem szkiców i rysunków. Tworzy cudowne obrazy, ilustracje, rysunki, a nawet grafiki na ubraniach. Tutaj możecie zajrzeć do portfolio Maryś, polecam z całego serca!

Książka spodoba się początkującym czytelnikom, jak i rozczytanym molom książkowym. Duża czcionka z pewnością ułatwi samodzielną lekturę i da wiele satysfakcji z przeczytanej powieści, która liczy 176 stron.

 

 

Tytułowa Gabi to dziewczynka która wraz z szóstką rodzeństwa wychowuje się w rodzinie zastępczej. Jest bardzo żywiołową ośmiolatką, której marzenia i plany dają dużo pozytywnej energii i zapewniają dobry humor. Drugoklasistka przyjaźni się z Bartkiem, który jest jedynakiem. Mimo różnych charakterów Ci dwoje są najlepszymi kumplami. Rozśpiewana i roztańczona Gabrysia nie jest dzieckiem które może narzekać na nudę. W jej życiu wciąż dużo się dzieje. Jest niepoprawną optymistką i marzycielką. Dużo ćwiczy taneczne układy, by dostać się do wymarzonej szkoły muzycznej w Zielonej Górze, jednak gdy wypadek przekreśla te szanse, ona nie poddaje się i próbuje swych sił na wydziale wokalnym. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, tylko czasami życie rzuca jej kłody pod nogi. Drobne przeszkody, dylematy, a czasami nawet poważne próby przyjaźni wypełniają karty tej książki, którą czyta się jednym tchem. Jest niezwykle ciepła, życiowa i taka prawdziwa. Mali czytelnicy mogą doskonale utożsamiać się z jej bohaterami, bo Gabrysia i Bartek miewają takie same problemy jak ich rówieśnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Dzięki tej lekturze dzieci uświadomią sobie że nie każda decyzja, podjęta z pozoru dzięki pasji i fascynacji jest właściwa. Czasami warto zmienić swoją ścieżkę, bo najważniejsze to poczucie spełnienia i satysfakcji z tego czym się zajmujemy. W życiu nie raz i nie dwa staniemy przed dylematami i trudnymi wyborami, dlatego musimy pamiętać że to nas mają one satysfakcjonować, a nie rodziców czy najbliższych. W książce nie zabraknie zabawnych wątków, przeplatanych ujmującymi scenami rodzicielskiej miłości, jak również będzie wątek pewnej tajemnicy do odkrycia.

Wartościowa, przygodowa opowieść dla całej rodziny! Polecamy.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania burda ksiązki logo

Dodaj komentarz