„Ekoliski. Misja ratowania Ziemi” – Marek Marcinowski

Pamiętacie „Kosmoliski”, o których pisałam tutaj niespełna rok temu? To niesamowita książka o podróży po Układzie Słonecznym, którą z radością objęłam patronatem. Dziś zabieram Was na kolejną przygodę z lisimi bohaterami! Właśnie w nasze ręce trafiła nowa część przygód i po raz kolejny z dumą jej patronuję. Tym razem autor podjął niezwykle ważny i potrzebny temat, jakim jest ekologia i misja ratowania naszej planety!

Autorem książki jest Marek Marcinowski, zaś ilustracje przygotowała Martyna Nejman. Książka skierowana jest do dzieci w wieku około 4-9 lat.

„Ekoliski. Misja ratowania Ziemi”

koszyk

Miłka i Miłek to dwa urocze liski, które lubią poznawać świat. Przybyły do Zuzi i Wojtusia, żeby pokazać im jak bardzo zmienił się nasz świat na przestrzeni lat i jak wielki wpływ na niego mamy. Niestety przez nasz konsumpcjonizm i ignorancję wobec natury przyroda ma się coraz gorzej, a zanieczyszczone powietrze, brudne jeziora i oceany, czy zaśmiecone lasy to wina człowieka. Liski postanowiły zabrać dzieci na wszystkie kolejne planety, żeby dowiedzieć się czy tam jest szansa na życie.

Dzieci poznają pełnego kraterów Merkurego, najgorętszą Wenus, Marsa na którym szaleją burze pyłowe, gazowego giganta Jowisza, Saturna z przepięknymi pierścieniami, najzimniejszą planetę Układu Słonecznego – Urana i skutego lodem Neptuna. Na żadnej z nich nie ma warunków do życia… Nie będziemy mieli gdzie uciekać, jeśli zniszczymy naszą planetę!

Na szczęście Ziemię możemy ocalić, musimy tylko zacząć żyć świadomie i małymi kroczkami wprowadzać dobre nawyki. Poznacie je właśnie z książki i przekonacie się, że każdy z nas może mieć wpływ na to jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości.

Autor w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada nam o każdej planecie, zamieszczając najważniejsze fakty i ciekawostki. W ten sposób ta przygodowa książka jest też piękną porcją wiedzy, którą dzieci „przy okazji” przyswoją. Ponadto Ekoliski zachęcą młodych czytelników do działań, które zatroszczą się o naszą planetę. To bardzo wartościowa, potrzebna i inspirująca książka. Da wiele do myślenia, nie tylko dzieciom, dlatego uważam, że nawet dorośli powinni po nią sięgnąć. Warto być świadomym i warto wiedzieć co zrobić, by choć troszkę ulżyć Matce Naturze. Wszak my jesteśmy tylko gośćmi na Ziemi i priorytetem powinna być dla nas ekologia.

Pod koniec książki znajdziecie 15 ekozadań oraz quiz. Dużym walorem jest staranne wydanie książki i bogactwo ilustracji.

Bardzo polecamy!

„Ekoliski. Misja ratowania Ziemi”

Tekst: Marek Marcinowski

Ilustracje: Martyna Nejman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Dodaj komentarz