Dwa dla mnie, jeden dla Ciebie – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Wydawnictwo Dwie Siostry wie jak umilać nam jesień! Wśród nowości wydawniczych ukazała się mądra, dowcipna, świetnie zilustrowana książka, która porusza ważny temat dzielenia się.

koszyk

To kolejna książka z serii Polecone z Zagranicy. W cyklu tym ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

Autorem i ilustratorem książki „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” jest Jörg Mühle (ilustrator znany Wam z książki „Z pozdrowieniami, żyrafa”) zaś przekład na język polski przygotowała Anna Kierejewska. Historia skierowana jest do dzieci od około 3 roku życia.

Niedźwiedź znajduje trzy grzyby, które z radością przynosi do domu. Łasica zajmuje się nimi i starannie przyrządza na ciężkiej patelni. W końcu zwierzęta siadają do stołu i następuje podział. Tylko jak podzielić trzy grzyby na dwóch głodomorów? Każdy wyrzuca na stół swoje racje: niedźwiedź potrzebuje więcej, bo jest większy, łasica za to bardziej się napracowała i to jej się należy, potem padają kolejne argumenty i kolejne, aż trzeci grzyb znika z widelca… Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta! Ale na szczęście jest jeszcze deser – poziomki… TRZY!

Pełna humoru książka o trudach dzielenia, o relacjach, potrzebach. Dzięki niej możemy podejmować z dziećmi wiele rozmów na przeróżne tematy, jak choćby o potrzebie słuchania innych, czy o kompromisach. Wspaniałe ilustracje! Pokochaliśmy tę dwójkę bohaterów od pierwszego wejrzenia, a ich sprzeczki czytamy codziennie i Wam również polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.