Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Serię książek o Lasse i Mai polecałam jako pierwszą na swoim instagramowym profilu! To niesamowite, bo minęły już trzy lata, a moje dzieci nadal sięgają po tamte i kolejne tytuły z ogromną przyjemnością. Ta detektywistyczna seria zainteresuje dzieci w wieku około 5-10 lat. Jest jedną z ukochanych Michasi i Januszka, a teraz przygodę z nią zaczyna także Staś.

Oprócz książek do czytania wydawnictwo Zakamarki przygotowało także łamigłówki. Wczoraj swoją premierę miała „Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai” od której mojej córce trudno było się oderwać. 32 strony pełne są detektywistycznych zagadek, rebusów i łamigłówek. A wszystko w świetnej oprawie ilustratorskiej Heleny Willis – w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem jego mieszkańców. Mali czytelnicy znajdą tu również naklejki z bohaterami serii. Dzieci mają za zadanie pomóc Lassemu i Mai odczytać zaszyfrowane wiadomości szajki złodziei i ujawnić plan włamań w Valleby, aby ostrzec mieszkańców i uchronić ich przed kradzieżami. Po rozwiązaniu każdego zadania przykleją u dołu strony diament ze środka książki.

Świetna propozycja dla każdego fana serii. Duży format i bardzo przystępna cena. Polecamy! Michasia uzupełniła prawie całą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo