Czy mogę się przytulić? – Wydawnictwo MAMANIA

Przytulanie bywa lekiem na wiele problemów i ten drobny gest może zdziałać cuda. O tym jak jest ono ważne i jak bardzo każdy z nas potrzebuje kogoś bliskiego przekonała się dwójka bohaterów książki „Czy mogę się przytulić?” która ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Książka zachwyciła nas nie tylko przesłaniem, ale również ilustracjami i  formą. Jest dwustronna, co znaczy że z jednej strony poznajemy historię jeża, a z drugiej żółwia. Wspaniały pomysł i wzruszająca opowieść.

 

 

Autorem książki jest Eoin McLaughlin, zaś ilustracje przygotowała Polly Dunbar. Myślę że historia spodoba się dzieciom w wieku od około trzech lat. Zdecydowanie nie ma górnej granicy wieku – wzruszy nawet dorosłego!

Z jednej strony książki poznajemy historię smutnego jeża, który spotyka na swej drodze lisa, wiewiórkę i srokę. Każdego z nich prosi o przytulenie, ale nikt nie ma na to czasu, ani ochoty. Z drugiej strony książki podobny problem ma żółw, który mija borsuka, królika i żabę, ale i do niego nikt nie chce się przytulić. Wszyscy szukają dziwnych wymówek…

Jeżowi i żółwiowi sowa przekazuje pewną ważną mądrość: „Nie martw się – na każdego gdzieś ktoś czeka”.

Co będzie gdy tych dwoje się spotka? Czy twarda skorupa i ostre kolce będą przeszkodą by się przytulić? Czy każdy zasługuje na bliskość i szczęście? Koniecznie sięgnijcie po tę lekturę, w której odnajdziecie wiele ważnych wątków do rozmowy z dziećmi o szacunku, przyjaźni, uwadze, uważności i potrzebie bycia z kimś blisko.

Bardzo wartościowa książka, której piękne, minimalistyczne ilustracje idealnie odzwierciedlają emocje i uczucia. Nie powinno zabraknąć jej w żadnej biblioteczce. Polecamy całą rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

One thought on “Czy mogę się przytulić? – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz