„Camping jak z bajki” – wydawnictwo CampRest

Bardzo cenię sobie kreatywnych rodziców, takich którzy starają się zarażać wszystkich wokół swymi pasjami i tworzą coś pięknego z potrzeby serca. Jedną z takich rodzin jest Kasia, Piotrek i ich synek Maks. To niezwykłe małżeństwo od kilku lat tworzy portal CampRest.com, w którym opowiada o podróżowaniu i campingach. A robi to rewelacyjnie! Po zajrzeniu do ich wpisów aż chce się spakować plecaki i ruszyć na taki pełen atrakcji wypoczynek. Ich synek zaś był inspiracją do stworzenia przepięknej książki dla najmłodszych – „Camping jak z bajki”.

W całości kartonowa, bajecznie kolorowa, zabawna, z zaokrąglonymi brzegami pozycja będzie idealna już dla dzieci od 1 roku życia i posłuży na długi czas, gdyż za każdym razem można odkryć w niej coś nowego.

Za ilustracje odpowiada Sylwia Doli Doliszna, zaś autorami tekstów są A. Hajdukiewicz i K. Kozłowska.

 

 

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Przede wszystkim jest bardzo starannie wydana, z dbałością o szczegóły i z uwzględnieniem ogromnej dziecięcej wyobraźni. Mali czytelnicy uwielbiają wyszukiwać szczegóły, wypatrywać detale, liczyć i opowiadać własne historie, czyli brać aktywny udział w czytaniu. Ta lektura zapewni im długi czas na przeżywaniu przygód. Jest przepięknie zilustrowana, a każda jej rozkładówka to bogato opowiedziana historia oryginalnej rodziny wybierającej się na wakacje na camping. Nasze szalone postacie nie rozstają się ze swoimi pupilami, z którymi zwiedzają zarówno camping jak i Florencję.

 

Jakich bohaterów poznamy na campingu?

W książce znajdziemy liczne grono zabawnych postaci, a wśród nich oczywiście mamę, tatę i Maksa. Moje dzieci urzekła Piłka Samoskoczka, która zmienia kolory i potrafi naprawdę wysoko skakać, a czasami trafia pod nogi różnych osób. Z ową bohaterką rozumie się doskonale Kurka Świrulka, gdyż to najbardziej na świecie skoczna kura! Długoszyjka zaś to nietypowa żyrafa, bo nie ma plamek, ale mimo swoich rozmiarów potrafi całkiem nieźle się ukryć. Na każdej rozkładówce (a jest ich aż siedem) odnajdziecie także balony, które uwielbiają poznawać świat z wysoka, a także fotoreporterkę – Allegrę oraz zaczytaną Nelę i wiele, wiele innych, czasami troszkę niezwykłych postaci, jak np. stopę, czy kotka niewidka.

 

Co możemy robić z książką?

Wszystko! Jak już zaznaczyłam wcześniej, jest to lektura do aktywnego czytania. Ile razy do niej zajrzymy, tyle historii powstanie w naszych głowach. Autorzy zadbali o to, by dzieci mogły się z nią bawić i uczyć mimo woli. Maluszki będą przyglądały się ilustracjom i wskazywały o pytany przez nas przedmiot, większe dzieci chętnie będą odpowiadały na pytania zawarte na każdej karcie, a te przedszkolaki które oswoiły się z cyframi będą mogły liczyć rozrzucone na stronach elementy (np. wieszaki, namioty, rowerzystów, ptaki). Ale uwaga! Niektóre polecenia są tylko na pozór proste, wymagają jednak często dłuższego główkowania i to właśnie w książce jest genialne. Będzie idealna dla roczniaka, ale i sześciolatek znajdzie w niej coś dla siebie. Młodzi czytelnicy poznają pojęcia związane z wypoczynkiem na campingu, oswoją się także z kilkoma pojęciami w języku włoskim i z pewnością złapią bakcyla do tego rodzaju podróżowania. Moje dzieci już dopytują kiedy mogą zacząć się pakować 😉

 

 

 

 

 

 

Kupując książkę otrzymacie cały, wielki pakiet, który obejmuje:

  • Jeden pełny egzemplarz książki
  • Przewodnik po Campingach Europy 2018
  • Zakładkę z postaciami z książki
  • Zestaw naklejek CampRest

 

 

Polecamy! To idealna lektura na każdą pogodę. W czasie deszczu warto usiąść i zaplanować z nią wakacje, a podczas odpoczynku można doskonale urozmaicać sobie czas na pikniku w lesie, czy nad jeziorem. Ta pozycja może stać się także wstępem do rozmów z dziećmi o różnych wariantach wypoczywania i podróżowania, a przede wszystkim gwarantuje dobrą zabawę na długi czas. To wartościowy pomysł na prezent. Cały, duży pakiet robi wrażenie!

 

Książkę KUPISZ TUTAJ 

Camping jak z bajki

 

Zakup możliwy jest także w serwisie Allegro

KLIK –>  Użytkownik camprest

Dodaj komentarz