Berek literek – Wydawnictwo MAMANIA

Książka dla całej rodziny?  Dziś mam dla Was taką właśnie wyjątkową lekturę która rozbawiła absolutnie wszystkich moich domowników.

„Berek literek” to zbiór brawurowo napisanych wierszy, które przygotowała doktor habilitowana językoznawstwa, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, pani Agnieszka Frączek. Książka jest istnym treningiem mowy, to prawdziwa gratka dla języka. Urocze, zabawne ilustracje przygotowała doktor sztuki, architektka pani Iwona Cała. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

 

 

Bardzo czekałam na tę pozycję, bo książki pani Agnieszki Frączek od zawsze goszczą w naszym domu. Z przyjemnością do nich wracamy i „Berek literek” zajął wśród nich swoje szczególne miejsce. Ta książka porwie przedszkolaka, starszaka i zdecydowanie sprawi przyjemność dorosłym podczas wspólnego, głośnego czytania.

Humor tryska od pierwszej po ostatnią stronę, bo jak tu nie uśmiechnąć się gdy „J” ćwiczy jogę, a „Z” z zygzaków żuje zupę? Łobuzy arbuzy, czy żarłoczna „B” też dają dużo powodów do śmiechu, podobnie jak ciekawskie „C” które wciąż zadaje pytania. Wyobraźcie sobie jeszcze psa wciskającego się do muszli ślimaka, czy dzika w pośpiechu siadającego na grzędzie – to prawdziwa komiczna mieszanka. Mamy jeszcze czarta guzika, hasające hula-hoop, a nawet igloo z importu!

Tutaj absurdalny humor bawi i rozbudza wyobraźnię, a ponadto powoduje że dzieci zabawę słowami traktują jak trening własnej twórczości. To niesamowite jak mój sześcioletni synek Staś zaczął szybko tworzyć własne językowe galimatiasy i rymy. Wymyśla je w różnych sytuacjach i ma z tego wiele powodów do radości.

Ponadto dzieci mają szansę osłuchać się z dźwiękami polskiej mowy, oswajać się z ortografią i wspomagać swoje logopedyczne ćwiczenia.

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książka jest pięknie wydana, ma twardą oprawą, duży, kwadratowy format i oczywiście cudowne, barwne ilustracje. Zarezerwujcie dla niej spory kawałek czasu, bo jak sięgnięcie raz to nie odłożycie jej zanim nie przeczytacie całej. Wciąga, bawi i rozwija wyobraźnię. To niezwykle wartościowa i mądra książka. Zachwycamy się nią wszyscy, od przedszkolaka, po nastolatkę. Polecamy!

 

 

 

 

Dodaj komentarz