„Antarktyda. Topniejący kontynent” – Wydawnictwo TO TAMTO

Dzieci są bardzo ciekawe świata i zadają mnóstwo pytań. Warto ten głód wiedzy zaspokajać ciekawymi, porywającymi, dobrze napisanymi książkami, które w przystępny i atrakcyjny sposób przekazują wiedzę i ciekawostki.

Wydawnictwo TO TAMTO po raz kolejny urzekło nas świetną, popularnonaukową pozycją!

„Antarktyda. Topniejący kontynent” to lektura łącząca w sobie wiedzę z zakresu geografii, biologii i historii. Przygotujcie się na duży chłodek i odkrywajcie jeden z najsurowszych krajobrazów na Ziemi. Macie ochotę na ekstremalną podróż?

„Antarktyda. Topniejący kontynent”

koszyk

Antarktyda jest ogromna i niełatwa do zmierzenia. Jej środowisko jest mało przyjazne dla człowieka, dlatego to najmniej gościnny kontynent na Ziemi. Na tym najzimniejszym i najsuchszym miejscu żyje zaledwie kilka gatunków roślin i zwierząt. Ale nie zawsze tak było! Wiele, wiele lat temu zamieszkiwały ją dinozaury i nie była skuta lodem jak dziś.

Jesteście ciekawi w jaki sposób Antarktyda zamarzała? Chcecie bliżej poznać ten ostatni region na Ziemi odkryty przez ludzi? Na kartach książki będziecie podążać śladami niezwykle odważnych odkrywców, poznacie antarktyczne łańcuchy pokarmowe, dziką przyrodę i dowiecie się czym jest gigantyzm polarny, lodowiec, firn, lądolód, czy niłas. Poznacie bliżej liczne gatunki pingwinów i dowiecie się czemu zawdzięczają niewyobrażalny i niezapomniany zapach, a właściwie smród… Nie zabrakło oczywiście fok, wielorybów, morskich ptaków i ważącej prawdopodobnie 500 kg kałamarnicy kolosalnej!

Jak dotrzeć na Antarktydę? Jak wyglądają usiane na niej stacje badawcze z niemal 20 krajów? Kiedy rozpoczęła się turystyka antarktyczna? Co kryją te dzikie tereny? Jaki sprzęt trzeba za sobą zabrać, żeby przetrwać w terenie? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzi znajdziecie na kartach książki!

Pozycja ta kipi od wiedzy, ciekawostek i licznych „smaczków”. Powstała na podstawie szeroko zakrojonych badań, wywiadów z naukowcami z Antarktydy, rozmów z ekspertami, a także notatek autorki z podróży. To cenna i bogato ilustrowana lektura, która zachwyci i zaintryguje nie tylko dzieci! Idealna pozycja do wspólnego, rodzinnego czytania i odkrywania kontynentu pełnego niesamowitych historii.

Bardzo polecamy.

„Antarktyda. Topniejący kontynent”

Tekst: Romano Young
Ilustracje: Angela Hsieh
Przekład: Adam Pluszka

Oprawa: twarda strona

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo TO TAMTO

ISBN: 978-83-8252-717-9

Dodaj komentarz