Ale stroje! wycinanie, kolorowanie, naklejanie, zaginanie – Wydawnictwo ART EGMONT

Dziś świetna propozycja na długie, kreatywne zabawy. Bardzo ucieszyłam się na tę książkę, gdyż sama będąc dzieckiem tworzyłam takie papierowe postacie, a teraz mogę bawić się nimi wspólnie z dziećmi. Nakładem wydawnictwa ART Egmont ukazała się właśnie pozycja „Ale stroje!”  która wspomaga rozwój manualny dziecka i zapewnia mądrze spędzony czas. Nauka poprzez zabawę jest najlepszym co możemy oferować swoim pociechom, a dzięki tej lekturze mamy to zapewnione.

 

 

Ilustracje do książki przygotowała Adelina Sandecka, znana nam doskonale z wielu aktywnościowych książek dla najmłodszych.

Zabawa polega na wycięciu ze środka książki dwóch postaci (pani i pana) a następnie ubrania ich w dowolne stroje, które również wycinamy z kart książki. Postacie możemy przed ubraniem pomalować kredkami lub farbami. Stroje są dwustronne i mają wygodne elementy do zagięcia, dzięki czemu ubranie trzyma się na postaci. Wszystkich strojów jest aż 38, więc wybór jest ogromny. Oczywiście po wycięciu postacie możemy także odrysować na bloku technicznym i wyciąć, dzięki czemu stworzymy ich dowolną ilość. To świetny pomysł na zabawę dla większej ilości dzieci lub rodzeństwa. Podobnie z ubrankami, je również możemy odrysować, wyciąć i dowolnie kolorować, lub wypełniać naklejkami.

Pod koniec książki znajdziemy także dwa arkusze naklejek. Są bardzo różnorodne! Muchy, korale, gwiazdy, serduszka, paski, zygzaki. Wybór jest ogromny. Posłużą do ozdobienia ubrań. Naklejki także są do samodzielnego wycięcia, więc pracom ręcznym nie będzie końca.

A wiecie dlaczego warto podsuwać takie propozycje najmłodszym?

Dzięki całej masie aktywności jakie dzieci znajdą na kartach tej książki ćwiczymy ich mięśnie dłoni podczas wycinania. To zaprocentuje później podczas pisania. Dodatkowo maluchy uczą się precyzji i koordynują pracę obu rąk. Ponadto to ważna lekcja cierpliwości, uczenia się kolejności jaka po sobie następuje i precyzji. To również doskonała zabawa na wspólny czas z dzieckiem. Z tych postaci można wykonać także pacynki po przyklejeniu ich na patyczki, dzięki czemu możemy bawić się w teatr. Możliwości jest bardzo dużo, wszystko zależy od naszej wyobraźni, a w przypadku dzieci jej nigdy nie brakuje.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książkę polecamy dzieciom w wieku 3 – 7 lat i to nie tylko dziewczynkom. Chłopcy jak najbardziej będą oczarowani własnoręcznie wykonanym strażakiem, czy kosmonautą! To także idealna propozycja na prezent. Jeżeli Wasze dzieci wybierają się np. na urodziny do rówieśnika to warto sprezentować tę książkę wraz z kompletem kredek i nożyczek. Jestem pewna że zachwytom nie będzie końca. Proste rzeczy cieszą najbardziej, a radość gdy wykona się coś samemu jest bezcenna.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.