ABC Joga – Wydawnictwo SmartBOOKS

Choć joga nigdy nie była w gronie moich zainteresowań to wiem, że wiele osób korzysta z tej formy relaksu. Teraz wraz z dziećmi możecie odkrywać jej uroki! „ABC Joga” to prosto i przystępnie przygotowana książka, która wyjaśnia 26 uproszczonych pozycji jogi. Z tą lekturą spędzicie czas aktywnie, dobrze się bawiąc, trenując jednocześnie mięśnie.

koszyk

Czy wiedzieliście, że pozycje jogi powstały dzięki obserwacji natury? Mnie ten fakt bardzo zaskoczył. Na kartach książki znajdziecie propozycje ćwiczeń inspirowane motylem, psem, słoniem, meduzą, księżycem, wulkanem, a nawet jednorożcem! Poleżycie płasko na łokciach niczym krokodyl, poskaczecie jak konik polny, albo zrobicie tęczę!

Myślę, że książka będzie idealną propozycją dla tych, którzy pragną oswoić swoje dzieci z jogą. Nie znajdziecie tu skomplikowanych, trudnych pozycji. Wszystko przedstawione jest wesoło, traktując ćwiczenia jako dobrą zabawę. Ponoć regularne trenowanie jogi wpływa pozytywnie na zręczność, skupienie, wyciszenie, jasny umysł, a nawet silnie mięśnie, dlatego może warto spróbować? Myślę, że każda forma ruchu jest cenna, ważne by zrobić choć ten pierwszy krok.

„ABC Joga”

Tekst i ilustracje: Christiane Engel

Przekład: Vera Spark

Oprawa: miękka

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo SMART Books

Dodaj komentarz