Wszyscy jesteśmy geniuszami – Wydawnictwo AKAPIT PRESS – patronat bloga
Dziś mój piękny patronat!
„Wszyscy jesteśmy geniuszami” to książka opowiadająca o laureatach Nagrody Nobla w formie przystępnej dla dzieci, która ma na celu pokazanie czytelnikom, że tworzenie lepszego świata i spełnianie marzeń jest w zasięgu każdego!
„Wszyscy jesteśmy geniuszami”
Autorzy: José Arturo Torres, Andrew Maltés
Tłumacz : Karolina Jaszecka
Ilustracje: Omar Andrés Penagos
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136
Wydawnictwo Akapit Press
Bardzo się cieszę, że powstają tak inspirujące książki. Każde dziecko jest wyjątkowe, każde ma dary i talenty, a dzięki tej książce najmłodsi przekonają się jak wiele mają wspólnego z historiami sławnych noblistów, to znacznie więcej niż jesteście sobie w stanie wyobrazić!
Od 1901 roku eksperci ze Szwecji przyznają Nagrody Nobla za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości, ustanowione ostatnią wolą fundatora, szwedzkiego przemysłowca i wynalazcy dynamitu, Alfreda Nobla. Warto poznać choć część osób, które tą prestiżową nagrodę otrzymały. W książce „Wszyscy jesteśmy geniuszami” czekają na Was aż 32 sukcesy, za które jej twórcy zostali odznaczeni tą prestiżową nagrodą.
Choć książka skierowana jest do dzieci to gwarantuję, że zainteresuje także dorosłych. Jest przystępnie, ciekawie napisana. Każdemu bohaterowi autorzy poświęcają dwie strony tekstu i dwie ilustracje. Przejrzysty spis treści wyodrębnia dziedziny, w których przyznana została dana nagroda.
Wśród wybitnego grona osób znajdziecie Nelsona Mandelę, któremu po urodzeniu nadano imię oznaczające „sprawiający kłopoty” i który mimo 27 lat w więzieniu nigdy nie przestał walczyć o równość. Urzekła nas historia Dorothy Crowfoot Hodgkin, która udowodniła że łącząc pasje można osiągnąć niewyobrażalne sukcesy. Dzięki rysunkom i zdolnościom matematycznym udało się jej uchwycić budowę molekularną insuliny, witamin i penicyliny, co wpłynęło na ogromny postęp farmaceutyki. Nie zabrakło wielkich Polek, jak Wisławy Szymborskiej, czy Marii Skłodowskiej – Curie. Znajdziecie tu również historię Irene Joliot – Curie, która podobnie jak jej rodzice całą swą uwagę skoncentrowała na pracy i badaniach. Jest Alexander Fleming, któremu zawdzięczamy penicylinę, oraz wiele innych wspaniałych, wybitnych osób, których zwyczajne dzieciństwo nie zwiastowało takich sukcesów. Moim dzieciom spodobał się sposób pisania tych historii, bowiem każdego bohatera poznajemy od czasów jego pierwszych lat życia, od samego urodzenia. Jesteśmy świadkami ich wielkiej wytrwałości, uporu, siły i pasji, która doprowadziła tych zwykłych – niezwykłych ludzi na szczyt i pierwsze strony gazet.
To bardzo wartościowa, ciekawa, inspirująca książka. Chłonęliśmy ją niczym dobrą książkę przygodową, czy kipiącą emocjami powieść, która udowadnia, że wszyscy jesteśmy geniuszami! Bardzo polecam do wspólnej, rodzinnej lektury.