„TAPPI i poziomkowa przygoda” 1 pudełko – 2 gry! Wydawnictwo ZIELONA SOWA
Gry planszowe zajmują w naszym domu szczególne miejsce. Codziennie dużo czytamy, a jak nie czytamy to gramy 🙂 Planszówek na naszym rynku jest bardzo dużo, ale jak wybrać tę najlepszą? Jeżeli Wasze dzieci mają ukochane postacie książkowe to z pewnością gra, w której to właśnie oni będą bohaterami sprawdzi się idealnie. Wśród moich dzieci Tappi króluje od dawna, dlatego oprócz książek, sięgamy także po gry.
Niedawno nakładem wydawnictwa Zielona Sowa ukazała się prawdziwa gratka dla fanów wikinga i jego przyjaciół – „TAPPI i poziomkowa przygoda” to dwie emocjonujące gry w jednym pudełku dla całej rodziny!
Już samo pudełko skradło nasze serca. Kolorowe, solidne opakowanie to jednak dopiero początek. Anna Sobich-Kamińska wraz z ilustratorką Martą Kurczewską stworzyły niesamowite przygody rozgrywające się w Szepczącym Lesie, które powstały na podstawie serii książek Marcina Mortki.
Gry skierowane są do dzieci od 4 roku życia, zdecydowanie bez górnej granicy wieku. Zarówno mój przedszkolak, jak i starsze dzieci świetne bawią się wspólnie podczas rozgrywek. Jest dużo śmiechu, emocji i pisków! Ilość uczestników jest dowolna, może grać od 2 do 5 osób, a czas jednej partyjki zajmuje od 20 do 40 minut.
W zestawie znajdziemy:
- dwustronną planszę, wykonaną z grubej, solidnej tektury
- 5 pionków
- 3 bohaterów: wikinga Tappiego, trolla Gburka, reniferka Chichotka
- 5 kartonowych choinek do złożenia
- 8 żetonów z deskami
- 96 żetonów z poziomkami
- elementy do zdobienia choinek
- kostkę
- instrukcję
To, na co zwracam szczególną uwagę przy wyborze gier dla swoich dzieci to proste zasady. Nie preferujemy długich, skomplikowanych rozgrywek. Instrukcja musi być dla nas czytelna, zwięzła i do opanowania w mig. Zasady muszą być proste, bo zazwyczaj gramy wszyscy razem i mój niespełna pięciolatek nie jest w stanie wytrwać dłuższych sesji. W przypadku tych gier, w czasie gdy chłopcy rozkładali planszę i jej elementy, córka zdążyła zapoznać nas z zasadami i celem gry. Wszystko opanowaliśmy w mig i mogliśmy cieszyć się emocjonującymi przygodami.
I PRZYGODA
Celem tej rozgrywki będzie posadzenie minimum jednego drzewa, naprawienie jednego mostu i zebranie co najmniej 5 poziomek. Zadania możemy wykonywać w dowolnej kolejności, a wygrywa ta osoba, która jako pierwsza osiągnie wszystkie trzy cele. Oczywiście w trakcie trafiamy na pola z choinką, żółtym kwadratem, czy poziomką – wówczas instrukcja podpowie nam jak mamy się zachować.
II PRZYGODA
Tym razem gracze wybierają się w odwiedziny do wikinga, zbierając dla niego poziomki. Wygrywa ta osoba, która zbierze większą ilość owoców. Rozgrywka kończy się, gdy wszyscy gracze dotrą do domu Tappiego, a pierwszy gracz, który tego dokona, otrzyma 3 dodatkowe poziomki.
Bardzo polecamy Waszej uwadze perypetie wikinga Tappiego i jego kompanów. To idealna forma na mądrze spędzony czas z przedszkolakiem i dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym. Pamiętajcie, że gry planszowe przynoszą wiele dobrego i kształtują u najmłodszych ogrom pozytywnych nawyków. Taka zabawa jest również nauką mimo woli, gdyż dziecko oswaja się z liczeniem, przestrzeganiem zasad, które dotyczą wszystkich uczestników i jakże ważną uczciwością. Przede wszystkim jednak mały człowiek uczy się przegrywać, co jest trudnym etapem w życiu każdego dziecka i rodzica 😉 Oswajamy pociechę z faktem, że nie zawsze jest najszybsze, najsprytniejsze i najlepsze. Dzięki temu z pewnością dużo łatwiej będzie najmłodszym przyjmowanie porażek. Pozostaje jeszcze najważniejszy aspekt planszówek – wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych! Niby banalne, ale to najważniejsze chwile dla dziecka. Dzieci pragną uwagi drugiej osoby, kontaktu z rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi – gry to wartościowy czas dla każdego i wzmacnianie więzi. To chwile, które zapadną w pamięć na długo, to czas tylko dla nas!