Co to jest szkoła? – Wydawnictwo TAKO

Szkoła wzbudza w dzieciach przeróżne emocje. Czasem jest to radość na spotkanie nowych przyjaciół, czasem to złość, gorycz, niechęć… W książce „Co to jest szkoła?” od wydawnictwa TAKO znajdziecie obraz szkoły z marzeń! Gdyby tak właśnie wyglądały wszystkie szkoły to życie byłoby piękne! Prawdziwa idylla…

koszyk

W tej historii szkoła jest nie tylko budynkiem. To miejsce, gdzie z szacunkiem podchodzi się do każdego, gdzie uczniowie pięknie się różnią, gdzie dzielą dobre, jak i złe emocje. Mogą swobodnie wymieniać się pomysłami, długopisami, kanapkami, czy numerami telefonów. Tworzą społeczność pełną zrozumienia, nauczyciele pozwalają błądzić, a nauka przeplata życie z edukacją, tak by żyć w zgodzie z sobą samym i światem. Ta szkoła pełna jest pomysłów, szacunku do przyrody, harmonii i emocji. Tutaj dzieci nie boją się mówić o strachu, radościach, smutkach, złości. Ta szkoła jest idealna, niczym skarb!

Wzruszyła mnie ta książka. Pomyślałam sobie, że to od nas samych zależy jak wykreujemy swoje życie i jaki przykład damy innym. Ta szkoła, którą widzimy na kartach książki jest dla mnie obrazem codziennego życia. Nauka to życie, każdego dnia czegoś się uczymy. Warto pokazywać dzieciom, jak ważna jest lekcja pięknego, tolerancyjnego życia, pełnego dobra, szacunku, empatii, skromności. Taką szkołę jak z książki możemy sobie sami stworzyć! Wspaniała, mądra opowieść, wypełniona przepięknymi ilustracjami.

Bardzo polecam!

„Co to jest szkoła?”

Tekst: Luca Tortolini

Przekład: Ewa Nicewicz

Ilustracje: Marco Somà

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz